Kancelaria

Zespół

Nasz zespół

Siłą Kancelarii są jej pracownicy. Wieloletnia tradycja, bogate doświadczenie i nieszablonowe podejście do problemów prawnych stanowią połączenie pozwalające na świadczenie pomocy prawnej na wysokim poziomie.

Oferujemy Klientom rozwiązania dopasowane indywidualnie do ich potrzeb i oczekiwań.

Michał Janik
Adwokat
Michał Janik

Adwokat Częstochowsko – Piotrkowskiej Izby Adwokackiej, Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. W Kancelarii zajmuje się zagadnieniami z zakresu szeroko pojętego prawa gospodarczego, w tym prawa spółek handlowych, a także prawa karnego. W toku praktyki zawodowej wyspecjalizował się w kompleksowym wsparciu prawnym dla firm działających w branży FinTech. Na co dzień stale współpracuje z przedsiębiorcami którzy rozwijają swoją działalność poprzez nowe technologie i innowacje.


Marzena Janik
Radca Prawny
Marzena Janik

Jestem absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ukończyłam aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Opolu, uzyskując wpis na listę radców prawnych w 1991 roku. Od 1994 r. prowadzę kancelarię radcy prawnego, a od 2017 r. jestem wspólnikiem w spółce jawnej działającej pod nazwą Janik i Wspólnicy Adwokaci i Radcowie Prawni z/s w Częstochowie i oddziałem wcześniej w Katowicach, a aktualnie w Kłodzku. Ponadto jestem Zastępcą Przewodniczącego Okręgowego Sądu Dyscyplinarnego przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Opolu. Posiadam bogate doświadczenie w obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych i klientów indywidualnych. Specjalizuje się w prawie zamówień publicznych, prawie gospodarczym, cywilnym i rodzinnym. Jestem laureatką konkursu ,,Kancelaria Przyjazna Dziecku’’ oraz Europejskiego Programu Edukacji w zakresie Praw Człowieka dla Prawników (HELP), w których zostałam nagrodzona certyfikatami. Moją pasją są podróże i wino, w związku z czym podczas wyjazdów próbuję różnych win. Uważam, że należy promować je wśród wszystkich ceniących sobie ten trunek, a przede wszystkim wśród klientów Kancelarii.


Alicja Laskowska
Radca Prawny
Alicja Laskowska

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego. Ukończyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Opolu. Od 2013 roku wpisana pod numerem Op 1030 na listę radców prawnych prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Opolu. Posiada doświadczenie w zakresie kompleksowego prowadzenia sporów sądowych oraz świadczenia stałej pomocy prawnej na rzecz podmiotów gospodarczych. W Kancelarii zajmuje się problematyką prawa rodzinnego, cywilnego oraz administracyjnego.


Łukasz Kasprzak
Adwokat
Łukasz Kasprzak

Adwokat wpisany na listę adwokatów Częstochowsko – Piotrkowskiej Izby Adwokackiej. Absolwent WPiA Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego gdzie pracę magisterską z dziedziny kryminologii napisał i obronił pod kierownictwem prof. Jana Widackiego. Ukończył także podyplomowe studia z zakresu prawa gospodarczego i handlowego na wydziale WPiA Uniwersytetu Wrocławskiego. W praktyce zawodowej zajmował się również zamówieniami publicznymi. Interesuje się problematyką spółek handlowych i e-commerce.


Piotr Płaza
Radca prawny
Piotr Płaza

Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończył aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie. Specjalizuje się w prawie gospodarczym, karnym oraz cywilnym, w szczególności w zakresie roszczeń odszkodowawczych. W sferze jego zainteresowań znajduje się również problematyka upadłości i restrukturyzacji podmiotów gospodarczych oraz zagadnienia związane z prawem medycznym.


Paulina Heluszka
Kierownik Sekretariatu
Paulina Heluszka

Absolwentka Filologii polskiej Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie. W chwili obecnej podwyższa swoje kwalifikacje na kierunku administracja ochrony i kontroli prawnej. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się wokół problematyki związanej z szeroko pojętym językoznawstwem ogólnym. W Kancelarii zajmuje się sprawami organizacyjnymi i wsparciem zespołu w realizacji bieżących zadań.


MACIEJ KALL
RADCA PRAWNY - of counsel
MACIEJ KALL

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie. W 2018 roku ukończył aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Opolu. Od 2018 roku wpisany jest na listę radców prawnych prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Opolu po numerem OP-1432. W życiu zawodowym zajmuje się szeroko pojętą problematyką prawa cywilnego, gospodarczego oraz rodzinnego i nieletnich.