Kancelaria

Zespół

Nasz zespół

Siłą Kancelarii są jej pracownicy. Wieloletnia tradycja, bogate doświadczenie i nieszablonowe podejście do problemów prawnych stanowią połączenie pozwalające na świadczenie pomocy prawnej na wysokim poziomie.

Oferujemy Klientom rozwiązania dopasowane indywidualnie do ich potrzeb i oczekiwań.

Michał Janik
Adwokat
Michał Janik

Adwokat Częstochowsko – Piotrkowskiej Izby Adwokackiej, Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. W Kancelarii zajmuje się zagadnieniami z zakresu szeroko pojętego prawa gospodarczego, w tym prawa spółek handlowych, a także prawa karnego. W toku praktyki zawodowej wyspecjalizował się w kompleksowym wsparciu prawnym dla firm działających w branży FinTech. Na co dzień stale współpracuje z przedsiębiorcami którzy rozwijają swoją działalność poprzez nowe technologie i innowacje.


Marzena Janik
Radca Prawny
Marzena Janik

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ukończyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Opolu, uzyskując wpis na listę radców prawnych w 1991 roku. Od wielu lat jest członkiem Zespołu Radców Prawnych Urzędu Miasta Częstochowy, jest także członkiem Okręgowego Sądu Dyscyplinarnego przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Opolu. Posiada bogate doświadczenie w obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych i klientów indywidualnych. Specjalizuje się w prawie zamówień publicznych, prawie gospodarczym, cywilnym i rodzinnym.


Katarzyna Brodziak-Grzyb
Radca Prawny
Katarzyna Brodziak-Grzyb

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Opolu. Specjalizuje się w szeroko pojętym prawie cywilnym oraz prawie pracy. Interesuje się zagadnieniami z zakresu prawa upadłościowego, w szczególności upadłością konsumencką.


Alicja Laskowska
Radca Prawny
Alicja Laskowska

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego. Ukończyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Opolu. Od 2013 roku wpisana pod numerem Op 1030 na listę radców prawnych prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Opolu. Posiada doświadczenie w zakresie kompleksowego prowadzenia sporów sądowych oraz świadczenia stałej pomocy prawnej na rzecz podmiotów gospodarczych. W Kancelarii zajmuje się problematyką prawa rodzinnego, cywilnego oraz administracyjnego.


Łukasz Kasprzak
Adwokat
Łukasz Kasprzak

Adwokat wpisany na listę adwokatów Częstochowsko – Piotrkowskiej Izby Adwokackiej. Absolwent WPiA Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego gdzie pracę magisterską z dziedziny kryminologii napisał i obronił pod kierownictwem prof. Jana Widackiego. Ukończył także podyplomowe studia z zakresu prawa gospodarczego i handlowego na wydziale WPiA Uniwersytetu Wrocławskiego. W praktyce zawodowej zajmował się również zamówieniami publicznymi. Interesuje się problematyką spółek handlowych i e-commerce.


Sławomir Kawa
Radca Prawny
Sławomir Kawa

Radca prawny wpisany na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Opolu. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z prawem medycznym.


Piotr Płaza
Aplikant radcowski
Piotr Płaza

Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Obecnie odbywa aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie. Specjalizuje się w prawie gospodarczym, karnym oraz cywilnym, w szczególności w zakresie roszczeń odszkodowawczych. W sferze jego zainteresowań znajduje się również problematyka upadłości i restrukturyzacji podmiotów gospodarczych oraz zagadnienia związane z prawem medycznym.


Paulina Heluszka
Kierownik Sekretariatu
Paulina Heluszka

Studentka V roku Filologii polskiej na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się wokół problematyki związanej z szeroko pojętym językoznawstwem ogólnym. Interesuje się także literaturą współczesną, w szczególności powieścią kryminalną. W Kancelarii zajmuje się sprawami organizacyjnymi i wsparciem zespołu w realizacji bieżących zadań.