Wróć do bloga
Aktualności
30 października 2019 13:33

Mecenas Marzena Janik otrzymała certyfikat europejskiego programu HELP

Mecenas Marzena Janik otrzymała certyfikat europejskiego programu HELP

Mamy przyjemność poinformować, że radca prawny Marzena Janik, po pomyślnym ukończeniu kursu „Violence Against Women and Domestic Violence", otrzymała prestiżowy certyfikat europejskiego programu HELP - Human Rights Education for Legal Professionals.

Human Rights Education for Legal Professionals (HELP) jest to program Rady Europy, ufundowany przez Unię Europejską, którego celem jest wspieranie państw członkowskich Rady Europy we wdrażaniu Europejskiej Konwencji Praw Człowieka (EKPC) na poziomie krajowym, zgodnie z zaleceniami Komitetu Ministrów (2004), Deklaracji z Interlaken z 2010 r., Deklaracji z Brighton z 2012 r. oraz Deklaracji z Brukseli z 2014 r., jak również zwiększenie wiedzy i umiejętności skuteczniejszej ochrony praw jednostek poprzez udostępnienie praktycznych informacji dotyczących standardów europejskich, przede wszystkim w świetle aktualnego orzecznictwa Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu (ETPCz).


UKOŃCZENIE KURSU NA TEMAT PRZEMOCY WOBEC KOBIET ORAZ PRZEMOCY DOMOWEJ W RAMACH PRESTIŻOWEGO PROGRAMU HELP-HUMAN RIGHTS EDUCATION FOR LEGAL PROFESSIONALS.
11 października 2022r. | Aktualności
Konopie – uregulowania prawne w Polsce

Na przestrzeni ostatnich lat stale wzrasta zainteresowanie uprawą konopi włóknistych, które mają szerokie zastosowanie w przemyśle m.in. włókienniczym, chemicznym, kosmetycznym, farmaceutycznym, energetycznym czy spożywczym. W tym wpisie podejmujemy się skrótowego opisu najważniejszych uregulowań prawnych z nimi związanych.

Czytaj więcej
30 września 2022r. | Aktualności
Suplementy diety a wyroby medyczne - uregulowania prawne w Polsce

Obecnie w obrocie pojawia się coraz więcej wyrobów medycznych, jak i suplementów, mających za zadanie polegające przede wszystkim na poprawie zdrowia i samopoczucia zażywających ich konsumentów. Pomimo faktu, iż przepisy prawne przewidują wyraźne rozróżnienie między tymi dwoma kategoriami produktów, w mediach często promowane są w sposób zacierający istniejące pomiędzy nimi rozbieżności.

Czytaj więcej
20 lipca 2022r. | Aktualności
Kancelaria przyjazna dziecku

Z przyjemnością informujemy, że radca prawny Marzena Janik w imieniu naszej Kancelarii otrzymała certyfikat Kancelarii Przyjaznej Dziecku, w konsekwencji jej udziału w projekcie związanym z wdrażaniem i propagowaniem Standardów Pomocy Dziecku w Sytuacji Rozstania Rodziców. Akcja ta ma zminimalizowanie negatywnych emocji, jakie towarzyszą dziecku podczas procedur prawnych związanych z rozstaniem rodziców.

Czytaj więcej