Wróć do bloga
Aktualności
30 października 2019 13:33

Mecenas Marzena Janik otrzymała certyfikat europejskiego programu HELP

Mecenas Marzena Janik otrzymała certyfikat europejskiego programu HELP

Mamy przyjemność poinformować, że radca prawny Marzena Janik, po pomyślnym ukończeniu kursu „Violence Against Women and Domestic Violence", otrzymała prestiżowy certyfikat europejskiego programu HELP - Human Rights Education for Legal Professionals.

Human Rights Education for Legal Professionals (HELP) jest to program Rady Europy, ufundowany przez Unię Europejską, którego celem jest wspieranie państw członkowskich Rady Europy we wdrażaniu Europejskiej Konwencji Praw Człowieka (EKPC) na poziomie krajowym, zgodnie z zaleceniami Komitetu Ministrów (2004), Deklaracji z Interlaken z 2010 r., Deklaracji z Brighton z 2012 r. oraz Deklaracji z Brukseli z 2014 r., jak również zwiększenie wiedzy i umiejętności skuteczniejszej ochrony praw jednostek poprzez udostępnienie praktycznych informacji dotyczących standardów europejskich, przede wszystkim w świetle aktualnego orzecznictwa Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu (ETPCz).


UKOŃCZENIE KURSU NA TEMAT PRZEMOCY WOBEC KOBIET ORAZ PRZEMOCY DOMOWEJ W RAMACH PRESTIŻOWEGO PROGRAMU HELP-HUMAN RIGHTS EDUCATION FOR LEGAL PROFESSIONALS.
07 lutego 2020r. | Aktualności
Kara za prowadzenie pojazdu pod wpływem marihuany leczniczej

W związku ze wzrostem popularności, a także dostępności marihuany leczniczej w Polsce, warto przyjrzeć się kwestii związanej z prowadzeniem pojazdu po zażyciu marihuany, zarówno normalnej, jak i medycznej. Nikt nie powinien mieć wątpliwości co do tego, że prowadzenie samochodu „pod wpływem” lub „po użyciu” narkotyków (w tym marihuany) jest karalne i stanowi przestępstwo (bądź wykroczenie). W Polsce pozyskanie marihuany leczniczej na podstawie zaleceń lekarskich z całkowicie legalnego źródła, nie wyłącza karalności za prowadzenie pojazdów pod jej wpływem.

Czytaj więcej
30 stycznia 2020r. | Aktualności
Rewolucja w branży medycyny estetycznej - od maja nowe przepisy

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745 w sprawie wyrobów medycznych (MDR) od 26 maja 2020 roku w Polsce, jak również w innych krajach Unii Europejskiej zastosowanie znajdą nowe przepisy, które swoim zakresem, oprócz wyrobów medycznych, obejmą również niektóre wyroby w branży estetycznej i kosmetycznej.

Czytaj więcej
06 listopada 2019r. | Porady prawne
Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych (CRBR)

Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych to system, w którym są gromadzone i przetwarzane informacje o beneficjentach rzeczywistych, tj. osobach fizycznych sprawujących bezpośrednią lub pośrednią kontrolę nad spółką.

Czytaj więcej