Wróć do bloga
Aktualności
30 października 2019 13:33

Mecenas Marzena Janik otrzymała certyfikat europejskiego programu HELP

Mecenas Marzena Janik otrzymała certyfikat europejskiego programu HELP

Mamy przyjemność poinformować, że radca prawny Marzena Janik, po pomyślnym ukończeniu kursu „Violence Against Women and Domestic Violence", otrzymała prestiżowy certyfikat europejskiego programu HELP - Human Rights Education for Legal Professionals.

Human Rights Education for Legal Professionals (HELP) jest to program Rady Europy, ufundowany przez Unię Europejską, którego celem jest wspieranie państw członkowskich Rady Europy we wdrażaniu Europejskiej Konwencji Praw Człowieka (EKPC) na poziomie krajowym, zgodnie z zaleceniami Komitetu Ministrów (2004), Deklaracji z Interlaken z 2010 r., Deklaracji z Brighton z 2012 r. oraz Deklaracji z Brukseli z 2014 r., jak również zwiększenie wiedzy i umiejętności skuteczniejszej ochrony praw jednostek poprzez udostępnienie praktycznych informacji dotyczących standardów europejskich, przede wszystkim w świetle aktualnego orzecznictwa Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu (ETPCz).


UKOŃCZENIE KURSU NA TEMAT PRZEMOCY WOBEC KOBIET ORAZ PRZEMOCY DOMOWEJ W RAMACH PRESTIŻOWEGO PROGRAMU HELP-HUMAN RIGHTS EDUCATION FOR LEGAL PROFESSIONALS.
02 czerwca 2022r. | Kredyty frankowe
Banki pozywają frankowiczów – jak się bronić

Na przestrzeni ostatnich lat – w związku z rosnącą liczbą powództw wytaczanych przez kredytobiorców frankowych przeciwko bankom – pojawiło się bardzo dużo korzystnych dla frankowiczów wyroków sądowych. Nierzadko zdarza się, że również banki kierują roszczenia w stronę frankowiczów. Jak kredytobiorca może się przed nimi bronić?

Czytaj więcej
02 czerwca 2022r. | Kredyty frankowe
Najnowsze wyroki Sądu Najwyższego w sprawie frankowiczów

W styczniu 2021 r. Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego skierowała do Składu Izby Cywilnej Sądu Najwyższego 6 pytań związanych z kredytami indeksowanymi i denominowanym frankiem. Ich celem miało być zlikwidowanie różnic w wykładni przepisów prawa w orzecznictwie sądów powszechnych i Sądu Najwyższego w związku ze sprawami frankowymi. Teoria salda czy dwóch kondykcji? Kiedy ulegają przedawnieniu roszczeń banku i frankowiczów?

Czytaj więcej
17 września 2021r. | Prawo rodzinne
Sprawa rozwodowa w Sądzie

Rozwód to dla większości osób bardzo trudny okres, związany z wieloma, głównie negatywnymi emocjami. Czasem jednak, małżeństwa nie wyobrażają już sobie wspólnej przyszłości, czego konsekwencją jest podjęcie decyzji o rozwodzie.

Czytaj więcej