Specjalizacje

Startupy

Nasza oferta obejmuje kompleksową obsługę i wsparcie prawne dla start-upów oraz ich pomysłodawców, założycieli. 

Szukasz kancelarii dla swojego startupu?

Doradztwo dla powstających startupów

Jako Kancelaria kierujemy nasze usługi, m. in. dla start-upów. Nasi prawnicy obsługują nie tylko start-upy już funkcjonujące na rynku, ale również te dopiero powstające (w tym start-upy z branży FinTech i IT). Oferując profesjonalne wsparcie i kompleksową obsługę dla start-upów, bierzemy czynny udział w powstawaniu i rozwoju przedsiębiorstw naszych Klientów. Poprzez czynny udział w całym procesie powstawania nowego start-upu rozumiemy szeroko pojętą pomoc, począwszy od powstania pomysłu, rejestrację podmiotu, zabezpieczenie jego zasobów (w tym znaków towarowych, wzorów) prawami własności intelektualnej, aż po wejście na rynek. Tworzymy tym samym solidne zaplecze prawne, będące podstawą dla start-upów naszych Klientów. Zespół naszych prawników zapewnia wsparcie zgodnie z najwyższymi standardami. Stawiającym swoje pierwsze kroki w biznesie oferujemy szeroki wachlarz usług. Dla dopiero powstających start-upów, oferujemy:

  • wsparcie prawne oraz bogate wsparcie merytoryczne od momentu powstania planu/pomysłu na start-up,
  • pomoc i wsparcie biznesowe,
  • opiekę doświadczonego prawnika przez cały okres tworzenia start-upu, aż po jego wejście na rynek,
  • reprezentację Klientów przed sądami, organami administracji publicznej i innymi podmiotami.

Dla nowopowstałych startupów

1) Analiza potrzeb i wybór formy prawnej

Pomagamy od samego początku doradzając jaka forma prawna będzie najlepsza i najbardziej optymalna dla prowadzenia start-upu, opracowujemy wspólnie z Klientem model biznesowy i zapewniamy stosowną ochronę zabezpieczając zasoby przedsiębiorstwa (znaki towarowe, wzory przemysłowe, patenty itp.) prawami własności intelektualnej. Oprócz wspomnianych usług przygotowujemy również obszerne i kompleksowe opinie prawne, uwzględniające specyfikę branży oraz złożoność projektowanego start-upu, dokonujemy szczegółowej i wielowymiarowej analizy, połączonej z badaniami rynku, oceniając szansę na wdrożenie planu biznesowego.

2) Umowy założycielskie

Oprócz kompleksowego wsparcia prawnego i merytorycznego oferujemy również dla naszych Klientów i ich start-upów wsparcie od strony biznesowej. W ramach tego rodzaju świadczeń i pomocy, prawnicy naszej Kancelarii analizują, przygotowują, negocjują oraz opracowują umowy pomiędzy wspólnikami biznesowymi, a także inwestorami.

3) Pozyskiwanie finansowania

Pracujemy również nad pozyskiwaniem funduszy na dotowanie start-upów, opracowując szczegółową, specjalistyczną dokumentację oraz wymagane wnioski o dotację z wielu możliwych źródeł, w tym z licznych programów rozwojowych z Funduszy Europejskich (Horyzont 2020, Seal of Excellence, programu STEP), zarówno na poziomie ogólnopolskim, jak również regionalnym – dzięki nam zwiększasz swoje szansę na uzyskanie pozytywnej rekomendacji planu rozwojowego Twojego start-upu, co otwiera drogę do otrzymania wsparcia finansowego ze środków unijnych. Wspomniane Fundusz Unijne to nie jedyne źródło finansowania o jakie może się ubiegać młody przedsiębiorca z pomysłem na start-up. Dodatkowo nasi prawnicy zapewniają wsparcie w uzyskaniu funduszy z platform crowdfundingowych, organizując akcje dla nowopowstałego start-upu. Przygotowujemy również wnioski i dokumentację potrzebną dla uzyskania wsparcia z sieci Aniołów Biznesu oraz funduszy Seed Capital i Venture Capital.

Dla funkcjonujących startupów

Oprócz wszechstronnego wsparcia dla dopiero powstających, innowacyjnych start-upów, nasi prawnicy oferują również swoje usługi start-upom już funkcjonującym i działającym na rynku. Nasza Kancelaria stale współpracuje z wieloma podmiotami gospodarczymi, a nasi prawnicy mają bogate doświadczenie w obsłudze przedsiębiorców, świadcząc usługi z zakresu stałej obsługi prawnej. Dla naszych Klientów, zlecających nam świadczenie stałej obsługi prawnej, jesteśmy partnerem w biznesie. Do naszych zadań i obowiązków należy szeroko pojęte doradztwo w bieżących czynnościach podejmowanych w ramach prowadzonej działalności:

  • przygotowujemy obszerne i kompleksowe opinie prawne, uwzględniające specyfikę branży obsługiwanego start-upu,
  • opiniujemy i tworzymy projekty umów (w tym specjalistycznych umów z branży IT jak umowy wdrożeniowe typu Agile),
  • tworzymy niezbędne akty wewnętrzne dla start-upów, takie jak regulaminy (m. in. dla branży e - commerce) i procedury (chociażby szeroko rozbudowane, zgodne z normami ISO procedury AML, czyli procedury w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmowi).
  • nasi prawnicy towarzyszą  klientom w transakcjach biznesowych,
  • pomagamy w windykacji należności od kontrahentów jak i klientów indywidualnych,
  • reprezentowujemy Klientów przed sądem, organami administracji publicznej oraz innymi podmiotami, wobec których dochodzi do konfliktu interesów.

O nas

Zlecając obsługę zespołowi prawników naszej Kancelarii, pozbywają się Państwo konieczności dopełnienia wszelkich formalności związanych z realizacją planowanego start-upu. Zajmujemy się Państwa sprawami kompleksowo, oferując nasze usługi na najwyższym możliwym poziomie, jesteśmy do dyspozycji naszych Klientów na każdym etapie współpracy, od planowania, realizacji i wdrożenia nowego planu biznesowego w formie start-upu, po zlecenie stałej obsługi prawnej start-upu już funkcjonującego na rynku. Jak już wspomnieliśmy nasi prawnicy to posiadający bogate doświadczenie specjaliści w swojej dziedzinie. Dobry prawnik w start-upie jest nieocenionym wsparciem. Pomoc w dokonywanej na rzecz przedsiębiorcy analizy rynku i badań, wskazywanie propozycji, bądź już gotowych, odpowiednio przystosowanych procedur, reprezentacja przedsiębiorcy na wielu płaszczyznach, w tym w postępowaniach rejestrowych, postępowaniach przed urzędem patentowym to jedynie kilka przykładów tego jak istotna jest rola dobrego prawnika przy tworzeniu, a później w samej działalności start-upu. Słabo przygotowana dokumentacja może zaprzepaścić szansę przyszłego przedsiębiorcy na otrzymanie znacznych funduszy na rozpoczęcie swojej działalności, co za tym idzie podjęte plany przesuną się z realizacją o rok, dwa, albo w ogóle nie zostaną zrealizowane. Dlatego też naszą ofertę kierujemy do przyszłych przedsiębiorców, mających pomysł na start-up, chcących by ich plan został zrealizowany do samego końca. Na początku zawsze szczegółowo zapoznajemy się ze wizją Klienta, przedstawiając szczególny pogląd na dany pomysł. Następnie nasi prawnicy dokonują szczegółowej i wielowymiarowej analizy, połączonej z badaniami rynku, oceniając szansę na wdrożenie planu biznesowego. W celu szybkiego i skutecznego załatwienia procedury rejestracyjnej omawiamy z Klientem szczegóły, wskazując, jaka forma prawna będzie najlepsza dla tworzonego start-upu, jakie dokumenty będą niezbędne, przedstawiamy jak wygląda procedura tworzenia i rejestracji dla start-upu, a także jakie koszty będzie musiał ponieść Klient, biorąc pod uwagę wszystkie etapy postępowania.

Dlaczego my?

Dzięki zdobytemu przez nas doświadczeniu, na wielu płaszczyznach i w wielu branżach (m. in. IT, e - commerce, FinTech) możesz być pewien, że z nami zrealizujesz swoje marzenia, a Twój start-up naprawdę rozwinie skrzydła. Pomogliśmy już wielu przedsiębiorcom i pomagamy nadal, świadcząc stałą obsługę prawną oraz realizując ich śmiałe i innowacyjne pomysły na biznes. Jeżeli masz pomysł na start-up, ale boisz się go zrealizować przyjdź do nas, z chęcią pomożemy i odpowiemy na każde nurtujące pytanie.

Michał Janik
Adwokat
Michał Janik
Telefon, Email

SIEDZIBA GŁÓWNA
TEL/FAX: +48 34 322 28 99
KOM. + 48 668 936 441
biuro@kancelaria-janik.com

ODDZIAŁ KŁODZKO
KOM. + 48 698 427 486
biuro@kancelaria-janik.com

Adres

SIEDZIBA GŁÓWNA
Kancelaria Janik i Wspólnicy
ul. Nowowiejskiego 13/3
42-200 Częstochowa

ODDZIAŁ KŁODZKO
ul. Okrzei 3, lok. 115
57-300 Kłodzko

Godziny otwarcia

SIEDZIBA GŁÓWNA
poniedziałek – piątek
9:00 – 17:00

ODDZIAŁ KŁODZKO
(tylko przy wcześniejszym umówieniu wizyty)
piątek 12:00 - 17:00
sobota 10:00 - 14:00