Specjalizacje

Due diligence

Jedną z dziedzin na którą nakierowana jest działalność Kancelarii Janik i Wspólnicy oprócz transformacji spółek w postaci przekształcania spółek, łączenia spółek oraz ich podziału jest dokonywanie oceny sytuacji finansowej przedsiębiorstwa, tj. due diligence. 

Nasi prawnicy pomogą Ci podjąć decyzję w przedmiocie planowanej inwestycji, dokonać oceny pod względem biznesowym, przedstawią wszelkie ograniczenia oraz konsekwencje zarówno prawne jak i podatkowe związane z planowaną inwestycją.

Będziemy z Państwem na każdym etapie, od początku aż do samego końca i pomożemy dopełnić wszelkich formalności związanych z inwestycją.

Chcesz zlecić audyt spółki?

Czym jest due diligence?
Due diligence to nic innego jak audyt prawny polegający na przeprowadzeniu badania oraz oceny sytuacji podmiotów gospodarczych pod względem prawnym oraz finansowym (ekonomicznym).

Przeprowadzenie rzetelnego audytu prawnego planowanej inwestycji pozwoli na poznanie sytuacji prawnej podmiotu, poznać ewentualne ryzyka i korzyści związane z inwestycją, a tym samym na zmaksymalizowanie zysku oraz ograniczenie strat do minimum.

Jaki jest cel przeprowadzenia audytu prawnego? 
- poznanie sytuacji prawnej planowanej inwestycji,
- poznanie i zniwelowanie ewentualnego ryzyka biznesowego związanego z inwestycją,
- poznanie możliwych korzyści związanych z inwestycją, 
- ujawnienie błędów i niedociągnięć w działalności podmiotu,
- poznanie efektywności prowadzonej przez dany podmiot działalności,
- utrzymanie renomy spółki ograniczając do minimum możliwość podjęcia niewłaściwej decyzji biznesowej,
- cel marketingowy,
- cel bilansowy/podatkowy.

Czym się zajmujemy w ramach audytu prawnego?
W ramach realizowanego doradztwa prawnego, w oparciu o przedstawione przez Państwa potrzeby oraz plany biznesowe, nasi specjaliści w dziedzinie przeprowadzania audytów pomogą w ustaleniu koniecznego zakresu audytu prawnego (due diligence). 

Niejednokrotnie po tak przeprowadzonej analizie okazuje się, że nie jest konieczne przeprowadzenie audytu prawnego całego pomiotu pod każdym aspektem, a jedynie pewnego zakresu działalności.

Nasi specjaliści nie ograniczają się wyłącznie do audytów prawnych podmiotów gospodarczych. Na życzenie Klientów wykonujemy również audyty przedmiotów, które mogą stanowić przedmiot transakcji w procesie inwestycyjnym, takich jak np. nieruchomości, zorganizowanych części przedsiębiorstwa bądź  innych rzeczy lub praw.

Naszą aktywnością obejmujemy nie tylko podmioty z Częstochowy oraz rynku lokalnego, ale także firmy działające na obszarze całego Kraju.

W ramach prowadzonego audytu prawnego, proponujemy:

  • analizę prawną przekazanych przez Klienta informacji oraz dokumentów,
  • pomoc w określeniu zakresu przeprowadzenia audytu, 
  • stworzenie term sheet kluczowych czynności, które wymagają podjęcia w ramach due diligence,
  • pomoc przy sporządzaniu i dostosowywaniu wszelkiej wymaganej dokumentacji,
  • rzetelną i kompleksową analizę prawną,
  • rzetelną i kompleksową analizę finansową,
  • sporządzenie raportu końcowego zawierającego ujawnione nieprawidłowości, które mogą generować ryzyko dla inwestora,
  • sporządzenie zaleceń w celu usunięcia bądź ograniczenia ujawnionych nieprawidłowości, 
  • na życzenie Klienta nasi prawnicy doradzą również w kwestiach podatkowych związanych z planowaną inwestycją. 

Dlaczego my?
Nasza Kancelaria posiada bogate i wieloletnie doświadczenie w doradztwie prawnym oraz udzielaniu pomocy prawnej na rzecz podmiotów, które chcą we właściwy i korzystny sposób ulokować swój kapitał i dokonać rzeczowej oceny sytuacji prawnej oraz finansowej przedsiębiorstwa jeszcze przed podjęciem inwestycji.

1) Kompleksowa obsługa inwestycji
W sposób kompleksowy zajmiemy się przygotowaniem inwestycji pod względem prawnym i finansowym. Przeprowadzimy badanie przedsięwzięcia, ujawnimy wszelkie niedogodności oraz przedstawimy zalecenia w celu zminimalizowania ryzyka biznesowego. Udzielając wsparcia prawnego, każdorazowo kierujemy się przede wszystkim interesem Klienta.

2) Troska o interes biznesowy
Staramy się podchodzić do przedstawionych tematów w indywidualny sposób. Analizując historię biznesową kontrolowanego podmiotu zespół naszych prawników proponuje rozwiązania, które pozwolą doprowadzić do maksymalizacji zysku przy ograniczeniu strat do minimum.

3) Pełna reprezentacja interesów klienta
Zlecając naszym prawnikom audyt prawny planowanej inwestycji masz pewność, że inwestycja nie pozostanie jedynie błędną decyzją biznesową. Zapewniamy profesjonalną i rzeczową obsługę nie tylko poprzez sporządzenie audytu ale także przez doprowadzenie transakcji do skutku.

Kancelaria posiada doświadczenie w prowadzeniu audytów prawnych oraz ekonomicznych zarówno podmiotów gospodarczych jak i praw bądź rzeczy, które mogą stanowić przedmiot transakcji w procesie inwestycyjnym.
 

Michał Janik
Adwokat
Michał Janik
Telefon, Email

SIEDZIBA GŁÓWNA
TEL/FAX: +48 34 322 28 99
KOM. + 48 668 936 441
biuro@kancelaria-janik.com

ODDZIAŁ KŁODZKO
KOM. + 48 698 427 486
biuro@kancelaria-janik.com

Adres

SIEDZIBA GŁÓWNA
Kancelaria Janik i Wspólnicy
ul. Nowowiejskiego 13/3
42-200 Częstochowa

ODDZIAŁ KŁODZKO
ul. Okrzei 3, lok. 115
57-300 Kłodzko

Godziny otwarcia

SIEDZIBA GŁÓWNA
poniedziałek – piątek
9:00 – 17:00

ODDZIAŁ KŁODZKO
(tylko przy wcześniejszym umówieniu wizyty)
piątek 12:00 - 17:00
sobota 10:00 - 14:00